Logo
Po-Pá: 8:30 - 11:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Chcete být v obraze?

Dozvědět se více jako první o novinkách ve světě dětí, nebo zjistit kdy máme slevové akce?

Koukejte a sdílejte
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Produkty
  4. MATRACE PRO DĚTI - JAK JE VYBRAT?
17.05.2023
Produkty

MATRACE PRO DĚTI - JAK JE VYBRAT?

Matrace na spaní je nejdůležitějším prvkem zajišťujícím pohodlný a zdravý spánek. Záleží na něm, protože uspořádání těla za téměř ⅓ našeho života, který strávíme v posteli. Dobře zvolená matrace musí poskytovat správnou oporu těla po celé své délce. Vyhnete se tak svalovému napětí, které může způsobit bolesti, záněty, ale i trvalé změny držení těla a dysfunkci pohybového aparátu.

A co víc, zdravý spánek je také velmi důležitý pro fungování nervového systému (a tedy pro duševní zdraví a pohodu). Vhodné matrace na spaní zajistí nejen správné polohování těla, ale také komfort nezbytný pro dobrý odpočinek. Mezi pohodlné matrace na spaní patří: rychlejší usínání, méně nočních probouzení a obecně lepší kvalita spánku, což se promítá do efektivnějšího odpočinku a dobré nálady.

 

PĚNOVÉ MATRACE (VYSOCE ELASTICKÉ A TERMOELASTICKÉ)

Naše nabídka zahrnuje nejkvalitnější pěnové matrace. Nabízíme matrace pro děti i z vysoce kvalitní pěny. Jde o materiál s poměrně vysokou hustotou, která zajišťuje přiměřenou elasticitu a pružnost. Zároveň je dokonale prodyšná, poskytuje vynikající ventilaci a „dýchání“ matrace.

Máme také vysoce elastické matrace z polyuretanové pěny. Jde o hutný, ale "prodyšný" materiál s ještě lepší elasticitou. Takové matrace se dokonale přizpůsobí tvaru těla spícího člověka, což poskytuje dokonalou oporu celému tělu.

Naše matrace mohou mít i vrchní vrstvu z latexu nebo VISCO pěny. Latexová vrstva je hypoalergenní a chrání matraci proti vlhkosti a roztočům. Pěna VISCO je zase vysoce pokročilý materiál známý také jako paměťová pěna. Vyrábějí se z něj termoelastické matrace, které se vlivem tlaku a tělesného tepla dokonale přizpůsobí spáčovi ("pamatují" tvar těla).

Pěna VISCO je skutečně vesmírná technologie – vynalezla ji NASA a používala se k výrobě sedadel ve vesmírných dopravních prostředcích. Umožnil dokonalé přizpůsobení sedadla každému astronautovi, což je velmi důležité při vysokém přetížení. Termoelastické matrace s VISCO pěnou také dokonale chrání před proleženinami, proto se uplatnily na nemocničních a hospicových lůžkách apod.

Nabízíme také matrace s kokosovou a pohankovou vložkou, které mají mnoho benefitu pro kvalitní spánek a rozvoj vašeho dítěte: 

KOKOSOVÁ VLOŽKA

Jedná se o přírodní surovinu, 100% ekologickou, získanou ze skořápek kokosových ořechů. Kokosová vlákna jsou lehká a vzdušná, zároveň velmi odolná a pružná, odolná proti vlhkosti a deformacím. Zlepšují cirkulaci vzduchu uvnitř matrace, čímž zabraňují nadměrnému pocení. Kokos má také antialergické vlastnosti, zabraňuje rozvoji plísní a roztočů. Doporučuje se zejména zákazníkům, kteří preferují tvrdší matrace.

POHANKOVÁ VLOŽKA

Vrstva přírodních pohankových slupek, uzavřená v prošívaných, speciálně vybraných zónách. Má tyto vlastnosti: baktericidní, antidekubitní, zabraňuje vzniku defektů páteře, napomáhá hojení stávajících. Třísloviny obsažené v pohankové slupce zabraňují rozvoji roztočů a bakterií v matraci a na povrchu pokožky.

FLEXFOAM

Pružná a vzdušná pěna, jejíž porézní struktura umožňuje dokonalou cirkulaci vzduchu. Je lehký a zároveň velmi odolný a odolný vůči trvalé deformaci, poskytuje tělu skvělou oporu. Doporučeno zejména pro děti.

 

MATRACE PRO DĚTI - JAK JE VYBRAT?

Nabízíme vhodné a vysoce kvalitní matrace pro děti. Jednotlivé modely se liší nejen velikostí, ale také stupněm tvrdosti nebo doplňkovými vlastnostmi. Výběr správné matrace tedy není jen otázkou sladění rozměrů postele. Matrace pro děti by také měly být přizpůsobeny individuálním vlastnostem spáče – především jeho váze a stavbě těla.

Dobrá matrace by měla podpírat tělo po celé délce. Příliš měkké matrace způsobují, že se do nich spáč zaboří. Na druhou stranu příliš tvrdé matrace se dostatečně neprohýbají a nepodporují správně všechny části těla. Oba případy vedou k nesprávnému držení těla během spánku, což má za následek svalové napětí, bolesti a ještě závažnější následky – záněty nebo trvalé změny držení těla.

Při výběru matrace pro dítě nebo dospělého se také vyplatí věnovat pozornost kvalitě materiálů. V Youko používáme pouze pěny, které mají kladné stanovisko Národního hygienického ústavu a certifikáty Ústavu matky a dítěte. Jedná se o nejkvalitnější materiály, které zaručují bezpečnost, pohodlí a odolnost každé z našich matrací.

 

POHODLNÉ MATRACE

Jako výrobce matrací pro děti i dospělé vytváříme jak matrace standardních rozměrů, tak i výrobky na zakázku. Naše matrace vyrobené na míru jsou perfektním způsobem, jak si přizpůsobit prostor na spaní svým osobním potřebám a preferencím. Skvěle fungují ve stále oblíbenějších kutilských dětských postelích, ale i v nestandardních aranžmá s nábytkem na míru.

Velkou výhodou našich produktů je také jejich modularita. Nabízíme vrstvené pěnové matrace, u kterých nejsou jednotlivé vrstvy slepeny (dokonale k sobě přilnou pouze díky tření mezi pěnami). Díky tomu je můžete rozebrat, vyčistit jednotlivě nebo vyměnit jeden prvek, nikoli celou matraci.

Díky tomu jsou naše matrace také ekologičtější a bezpečnější – při jejich výrobě nepoužíváme toxická lepidla, která jsou nebezpečná pro životní prostředí, lidi a zvířata. Jsou proto ideální matrací pro děti, kojence i dospělé, včetně alergiků.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete zůstat v obraze a získávat výhody?
Petra Mendlíková, 2016-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz