Logo
Po-Pá: 8:30 - 11:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Chcete být v obraze?

Dozvědět se více jako první o novinkách ve světě dětí, nebo zjistit kdy máme slevové akce?

Koukejte a sdílejte
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a nápady
  4. Jaké prvky by měla obsahovat manipulační tabulka
13.07.2023
Rady a nápady

Jaké prvky by měla obsahovat manipulační tabulka

V současné době je na trhu k dispozici mnoho modelů montessori manipulačních desek (activity boards) s různým počtem prvků. Níže uvádíme prvky pro manipulační desku, která dokonale stimuluje smysly vašeho batolete:

  • vypínač, rukojeť, klepadlo, visací zámek s klíči, zvonek na kolo, zip, prvky, které lze otevřít, přesunout, upevnit, svázat, řetěz na dveře, galanterní suchý zip, zrcadlo, háček na zámek dveří, časovač, počitadlo,ozubená kola, přezka.


Manipulační tabule povzbuzují dítě k aktivitě a rozvíjejí schopnost koncentrace a také podněcují jeho fantazii. Výše uvedené prvky pro manipulační desku formují smysly - zrak, sluch, hmat a procvičují koordinaci oko-ruka. Dítě se tak učí rozlišovat barvy, izolovat zvuky a poznávat textury materiálů.

Může být něco příjemnějšího, než sledovat, jak se naše ratolesti baví celou svou bytostí a přitom získávají nové dovednosti? Pro nás dospělé jsou to běžné činnosti, ale pro něj je to něco úplně nového! Tímto způsobem se dítě učí samostatnosti a smyslu pro svobodu jednání.

Výhody manipulační desky z naší nabídky

První roky života dítěte jsou obdobím velmi dynamického vývoje. Z tohoto důvodu je tak důležité dávat svému dítěti hračky, které podpoří získávání nových dovedností. Senzorické desky mají řadu výhod a jsou plně přizpůsobeny potřebám těch nejmenších. Prvky takové manipulační desky jsou uspořádány promyšleným způsobem, což umožňuje dítěti rozvíjet své schopnosti na různých úrovních obtížnosti. Velkou výhodou je také jejich zpracování - dřevěné prvky na manipulační desku jsou ekologickou variantou, která zajistí estetický vzhled hračky. Zajímavý design manipulačních desek je navíc skvěle hodí do interiéru dětského pokoje. Naše desky jsou vytvořeny v duchu Montessori - učí děti samostatnosti a možnosti rozvoje podle jejich potřeb. Jsou plně bezpečné, mají certifikáty a bezpečnostní schválení.

Senzorické tabule jsou hračky, které dokonale podpoří vývoj vašeho dítěte. Batolata se nejlépe učí hrou a senzorické desky jim to jistě poskytnou! Budete rádi, když budete sledovat, jak váš svěřenec získá nové dovednosti a přitom se plně zapojí do činnosti manipulační desky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Chcete zůstat v obraze a získávat výhody?
Petra Mendlíková, 2016-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz