Logo
Po-Pá: 8:30 - 11:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Chcete být v obraze?

Dozvědět se více jako první o novinkách ve světě dětí, nebo zjistit kdy máme slevové akce?

Koukejte a sdílejte
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Produkty
  4. Emmi Pikler a její kultovní prolézačka Pikler Triangle
17.02.2019
Produkty

Emmi Pikler a její kultovní prolézačka Pikler Triangle

Počátek

Po narození své první dcery se s manželem rozhodli, že jí umožní volný pohyb a nechají její vývoj čistě na ni. Nezbývalo jim tedy nic jiného než trpělivě čekat. Mapovala přitom způsob, jakým probíhá přirozený vývoj, z něj vytvořila univerzální princip vývojových vzorců, které podpořila desetiletími podrobného výzkumu.

Jejím životním cílem se stalo podporovat zdravý vývoj dětí. Napsala o něm několik knih a přednášela o péči a výchově kojenců a malých dětí. Všimla i také, že děti z chudých rodin, kde si děti mohly hrát nerušeně venku, měly podstatně méně vážných úrazů a zlomenin než děti z bohatých rodin, které se snažily vývoj urychlit a děti byly příliš ochraňovány. Poukazovala také na nesmírnou důležitost láskyplných vztahů pro zdravý vývoj dítěte.

Po druhé světové válce až do roku 1979 vedle národní sdružení pro opuštěné a podvyživené děti. Usilovala o to, aby péče v sirotčinci byla co nejlepší a děti z něj vycházeli bez obvyklých psychologických škod.

A jak s tím souvisí Pikler Triangle?

Tento trojúhelník umožňuje dětem, aby se naučily vnímat své hranice ve svém přirozeném vývojovém stupni, zároveň rodičům nezpůsobuje infarktové stavy. Je totiž necelý metr nad zemí, takže se ani batolata nedostanou tak vysoko, aby si ublížila. Nemusí být zároveň přizpůsobován růstu dítěte, protože v něm leze a hraje si tak, jak mu to jeho vývoj dovolí. 6 – 8 měsíční batolata kolem něj mohou lézt a přidržovat se šprušle, roční kolem něj mohou chodit a děti ve věku 4 let mohou vylézt na nejvyšší místo.

Děti si u něj navíc trénují představivost, co se tváří jako lezecký rám, se v okamžiku může stát hradem, stanem, jeskyní, domem na stromě, lodí...Vy budete svědky toho, jak jejich nálada určuje, jak si budou zrovna s Pikler Triangle hrát a jak každý den zkusí něco nového. Ale až ve chvíli, kdy na to budou samy připraveny.

Prohlédněte si Pikler Triangle na našem videu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete zůstat v obraze a získávat výhody?
Petra Mendlíková, 2016-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz