Logo
Po-Pá: 8:30 - 11:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Chcete být v obraze?

Dozvědět se více jako první o novinkách ve světě dětí, nebo zjistit kdy máme slevové akce?

Koukejte a sdílejte
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a nápady
  4. 7 tipů jak si hrát s bazénkem s míčky
24.02.2019
Rady a nápady

7 tipů jak si hrát s bazénkem s míčky

Rádi byste svým pokladům koupit bazének s míčky, ale nejste si jistí, jestli si s ním budou hrát a brzy je neomrzí? Bazének už doma máte a došla vám inspirace jak si s ním s dětmi hrát? Nebo si s ním naopak děti hrají a vy neděláte nic jiného než sbíráte po bytě kuličky? Pak tento článek je napsaný právě pro vás. Nabízíme 10 ověřených tipů na aktivity, které baví celou rodinu.

1. Hra na schovávanou

U nás bezkonkurenčně nejoblíbenější hra staršího syna. Schová se do bazénku, přikryje míčky a my jej hledáme. Chodíme po celém domě, nahlas jej voláme, děláme, že ho nemůžeme najít a vidíme, jak se míčky v bazénku třesou a ozývá z nich tlumený chichot. Čím déle hledáme, tím je smích silnější. Takhle klidně strávíme celé odpoledne, když je venku škaredě.

Můj soukromý tip – hledání obzvláště baví babičky!

2. Házení na cíl

Doprostřed bazénku dám největší plastovou mísu, kterou mám doma a od okraje bazénku do ní házíme míčky. Kdo hodí více, vyhrává. Užijeme i u toho spoustu legrace, děti navíc trénují motoriku a koordinaci oko ruka.

Můj soukromý tip – v pozměněné podobě hraje při uklízení, kdo hodí nejvíce míčku, které jsou mimo bazének.

3. Vaření

Když už máme míčky v míse, stačí dát dítěti vařečku, lžíci nebo cokoli jiného a ono už bude vědět co s ní. Vaříme balónovou polévku, pudink, buchtu, fantazii ses meze nekladou.

Můj soukromý tip – mísu i může s sebou vzít i na kuchyňskou linku (s pomocí učící věže je to bezpečné) a může míchat vedle vás při vaření.

4. Přesypávání, přendávání

Neznám dítě, které by nerado přesypávalo, přelévalo nebo přendávalo. Sypeme lehké kuličky z mísy do mísy nebo dáváme kuličky do formiček na muffiny. Děti takto trénují úchop jednotlivých nádob a koordinaci oko ruka.

Můj soukromý tip – můžete zkusit nechat děti přendávat míčky pomocí naběračky nebo naběračky na těstoviny.

5. Hledej co se skrývá na dně bazénku

Pokud chcete děti zabavit na delší dobu, toto je hra pro vás. Nejdříve najděte předměty, které chcete schovat (my používáme plastová zvířátka, dinosaury, angličáky nebo panáčky z lega) a vysypejte je na dno pod kuličky. Já řeknu 10 zvířat na dně! a oni už ví, co mají dělat. Starší i navíc trénuje počty. Srovná si hračky vedle bazénku do řady a počítá. Pak už jenom slyším – Mami, máme jich 6, kolik mi jich ještě chybí?

Můj soukromý tip – nejoblíbenější je schování kostí dinosaura, které pak musí složit dohromady (roste nám doma paleontolog!). Na to používám plastové formičky kostí tyranosaura na písek – koupili jsme v dinoparku.

6. Pouštění kuliček/autíček do bazénku po nakloněné rovině

My používáme velkou knihu - Mapy nebo Pod mořem a pod zemí apod., pak už se jenom díváme, jak kuličky kloužou d

o bazénku. Tato aktivita se výborně hodí pro pochopení základů fyziky. Míčky můžete zkusit posílat i nahoru. Opět se cvičí motorika, postřeh obzvlášť při posílání nahoru, koordinace oko ruka.

Můj soukromý tip – můžete posílat autíčka a kombinovat se hrou hledej, co se skrývá na dně bazénku. Ale dejte pozor, ať je vysbíráte všechny!

7. Třídění míčků podle barev

V určitém věku děti rádi třídí podle barev – není nic jednoduššího než nachystat krabice nebo misky, dát vedle nebo do každé jednu barvu a nechat děti, ať třídí míčky podle barvy.

8. Házení, kutálení

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na házení míčku, kutálení po zemi, házení s odrazem nebo tzv. obývákový hokej.

 

Tak jaká barva bazénku to bude?

 

Jak si hrajete doma s bazénky vy? Budeme rádi za tipy v komentářích.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Chcete zůstat v obraze a získávat výhody?
Petra Mendlíková, 2016-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz